Dragi starši!

Opažate, da ima vaš otrok težave pri (učenju) branju in pisanju? Bere in piše počasi, pri tem pa naredi veliko napak? Ne razume tistega, kar je prebral? Se pri branju hitro utrudi? Ima težave z datumi, zaporedjem dni v tednu, mesecI? Se vam zdi, da vse hitro pozabi in se težko spomni? Si ne zapomni navodil? Ne najde besed, ki jih želi povedati?

Ste v zgornjem opisu prepoznali svojega otroka? Takšne in podobne težave imajo otroci z disleksijo. V nadaljevanju lahko tako odkrijete, kaj je disleksija, zakaj nastane, kakšni so znaki disleksije in kako lahko svojemu otroku pomagate, da mu bo lažje.

O disleksiji

Kaj je disleksija? Zakaj nastane? Kako pogosta je? Kako prepoznati disleksijo pri otroku?

Berimo skupaj

Zakaj je dobro, da z otrokom beremo? Kakšne knjige so primerne za otroka (z disleksijo)?